Eclypse Foot

Eclypse Foot

Eclypse Foot je špeciálne navrhnutý pre rany lokalizované na dolnej časti dolnej končatiny. Krytie je kombináciou špeciálnej tkaniny rýchlo odvádzajúcej exsudát a centrálnej vysokoabsorpčnej vrstvy, ktorá absorbovanú tekutinu premieňa na gél a uzamyká vo vnútri krytia. Béžová vrchná vrstva z polyetylénu je vysokopriedušná a jej vodeodolnosť zabezpečuje vynikajúci manažment vlhkosti a predlžuje dobu použitia krytia. Jednotlivé menšie časti sú vzájomne prepojené, čo zaručuje rovnomernú distribúciu exsudátu a využitie celej absorpčnej kapacity krytia.

Výhody

  • Špeciálny tvar vyvinutý pre potreby ošetrenia rán na dolnej časti dolnej končatiny.
  • Vysoká absorpčná schopnosť, unikátny Xu-lock systém uzamkne 100 % absorbovanej tekutiny vo vnútri krytia a premieňa ju na gél, zabraňuje macerácii.
  • Znižovanie bakteriálneho osídlenia rany (účinné uzamykanie exsudátu s infekčnými agens do krytia), reguláciou úrovne MMP (Matrix metalloproteázy).
  • Semipermeabilná vrchná vrstva umožňuje výmenu plynov.
  • Krytie nezvyšuje tlak pod kompresným obväzom a poskytuje maximálny komfort pri nosení.
  • Poskytuje optimálneho prostredie pre hojenie.

Indikácie

Rozsiahle stredne až silne exsudujúce rany na dolnej končatine.

Kontraindikácie

Arteriálne krvácanie a masívne krvácajúce rany.

Použitie

Krytie rozložte bielou stranou smerom hore a umiestnite tak, aby bol koniec nohy v strede a päta na okraji. Preložte bočné strany krytia cez nohu jednu na druhú a zafixujte ich páskou. (Viď obr) Krytie Eclypse Foot možno použiť pod kompresnú bandáž.

Použitie Eclypse Foot

Frekvencia Výmeny

Dĺžka použitia závisí od stupňa exsudácie. Eclypse Foot je možné ponechať na rane najviac 7 dní. Indikáciou na výmenu krytia môže byť aj vyčerpanie jeho absorpčnej kapacity, čo sa prejaví zväčšením objemu krytia, čím sa môže zvýšiť tlak vytváraný na ranu.
ŠÚKL kód NázovDoplnok Cena ÚZPDoplatok Preskripčné obmedzenie Balenie
A 92709 Eclypse Foot33 × 48 cm 39,60 € 39,60 €0,00 € DER, ANG, CHI, CCH 5 ks
Hojenie rán Manuka med 
Poučenie o právach dotknutej osoby    Podmienky ochrany osobných údajov