Eclypse Boot

Eclypse Boot

Eclypse Boot je špeciálne navrhnutý pre rany na dolnej končatine. Krytie je kombináciou špeciálnej tkaniny rýchlo odvádzajúcej exsudát a centrálnej vysokoabsorpčnej vrstvy, ktorá absorbovanú tekutinu premieňa na gél a uzamyká vo vnútri krytia. Béžová vrchná vrstva z polyetylénu je vysokopriedušná a jej vodeodolnosť zabezpečuje vynikajúci manažment vlhkosti a predlžuje dobu použitia krytia. Jednotlivé menšie časti sú vzájomne prepojené, čo zaručuje rovnomernú distribúciu exsudátu a využitie celej absorpčnej kapacity krytia.

Výhody

  • Špeciálny tvar vyvinutý pre potreby ošetrenia rán na nohách.
  • Vysoká absorpčná schopnosť, unikátny Xu-lock systém uzamkne tekutinu vo vnútri krytia a premieňa ju na gél, zabraňuje macerácii.
  • Znižovanie bakteriálneho osídlenia rany (účinné uzamykanie exsudátu s infekčnými agens do krytia), reguláciou úrovne MMP (Matrix metalloproteázy).
  • Semipermeabilná vrchná vrstva umožňuje výmenu plynov.
  • Krytie nezvyšuje tlak pod kompresným obväzom a poskytuje maximálny komfort pri nosení.
  • Poskytuje optimálneho prostredie pre hojenie.

Indikácie

Rozsiahle stredne až silne exsudujúce rany na dolnej končatine.

Kontraindikácie

Arteriálne krvácanie a masívne krvácajúce rany.

Použitie

Krytie vyberte z obalu a rozprestrite bielou vrstvou nahor. Pätu pacienta umiestnite na menšiu časť krytia, k malému trojuholníku, pričom jeho vrchol smeruje od päty k pacientovi. Okraje krytia preložte navzájom nad chodidlom a okraje zafixujte páskou. Okraje väčších častí oviňte okolo nohy, preložte ich a zafixujte páskou (viď. obr.). Eclypse Boot je možné použiť pod kompresnú bandáž.

Použitie Eclypse Boot

Frekvencia Výmeny

Dĺžka použitia závisí od stupňa exsudácie. Eclypse Boot je možné ponechať na rane najviac 7 dní. Indikáciou na výmenu krytia môže byť aj vyčerpanie jeho absorpčnej kapacity, čo sa prejaví zväčšením objemu krytia, čím sa môže zvýšiť tlak vytváraný na ranu.
ŠÚKL kód NázovDoplnok Cena ÚZPDoplatok Preskripčné obmedzenie Balenie
A 93215 Eclypse Boot60 × 70 cm 57,96 € 57,96 €0,00 € DER, ANG, CHI, CCH 5 ks
A 93216 Eclypse Boot55 × 47 cm 52,47 € 52,47 €0,00 € DER, ANG, CHI, CCH 5 ks
Hojenie rán Manuka med 
Poučenie o právach dotknutej osoby    Podmienky ochrany osobných údajov