Eclypse Adherent Sacral

Eclypse Adherent Sacral

Eclypse Adherent Sacral je viacvrstvové, vysoko absorpčné krytie na rany. Kontaktná vrstva Silflex z mäkkého silikónu priľne len k suchej okolitej pokožke, špeciálna tkanina rýchlo odvádza tekutinu do centrálnej vrstvy zo superabsorbentu zabezpečujúceho vynikajúci manažment vlhkosti a priedušná polyetylenová, vode odolná ochranná vrstva predlžuje dobu použitia krytia. Eclypse Adherent Sacral má vysokú absorpčnú kapacitu a jedinečný systém Xu-lockTM je schopný naviazať veľké množstvo exsudátu, premeniť ho na gél a tým redukovať riziko macerácie. Eclypse Adherent Sacral je možné v prípade potreby ľahko nadvihnúť bez straty jeho priľnavých schopností.

Indikácie

Všetky exsudujúce rany v sakrálnej oblasti, napr. dekubity.

Kontraindikácie

Arteriálne krvácanie a masívne krvácajúce rany.

Použitie

Krytie priložte na ranu (bielou, priľnavou vrstvou smerom dolu) tak, aby prečnievalo minimálne 2 cm cez okraje rany. Eclypse Adherent Sacral sa nesmie strihať. Eclypse Adherent Sacral je samopriľnavý, ale je možné fixovať ho vhodnou páskou.

Frekvencia výmeny

Dĺžka použitia závisí od stupňa exsudácie, Eclypse Adherent Sacral je možné ponechať na rane až 7 dní. Krytie má výbornú kapacitu absorbovať tekutinu, takže môže pri vyčerpaní svojej absorpčnej kapacity vyvíjať na ranu tlak. V takom prípade je nutné Eclypse Adherent Sacral vymeniť.
ŠÚKL kód NázovDoplnok Cena ÚZPDoplatok Preskripčné obmedzenie Balenie
A 94692 Eclypse Adherent Sacral17 × 19 cm 13,00 € 13,00 €0,00 € DER, ANG, CHI, CCH 10 ks
Hojenie rán Manuka med 
Poučenie o právach dotknutej osoby    Podmienky ochrany osobných údajov